2008-02-25: IPlayer znajdzie się w iPhone oraz iPod Touch

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 25 lutego 2008
Technika
N icon technology.png

BBC zapowiedziała plany stworzenia specjalnej wersji swojego iPlayera, strumieniowego odtwarzacza multimediów, przeznaczonej dla urządzeń firmy Apple – iPhone oraz iPod Touch.

iPlayer to aplikacja umożliwiająca oglądanie w internecie programów, nadawanych przez telewizję BBC. Pliki wideo odtwarzane są strumieniowo z sieci i nie są zapisywane na dysku.

„Będzie to jedna z pierwszych usług w internecie, umożliwiająca odbiór strumieniowego przekazu długich filmów wideo, w urządzeniach przenośnych” - powiedział Anthony Rose, odpowiedzialny za technologie cyfrowe w BBC.

Aby odtwarzacz iPlayer działał w urządzeniach Apple, będzie potrzebny dostęp do sieci Wi-Fi oraz przeglądarka internetowa, w którą wyposażony jest zarówno iPhone, jak i iPod Touch.

Ponadto, BBC ma w planach udostępnienie jeszcze w tym roku materiału wideo w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem iPlayer, jeszcze w tym roku. Być może, w aplikacji pojawi się również specjalna funkcja, która umożliwi zaprogramowanie odtwarzacza, aby automatycznie pobierał nowe programy telewizyjne.

Źródła[edytuj]