Przejdź do zawartości

2008-02-22: Pakiet DreamSparks dla szkół

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 lutego 2008
Bill Gates

Microsoft pragnie zachęcić młodych informatyków do korzystania z narzędzi programistycznych tej firmy. W tym celu szkoły średnie i uczelnie wyższe uzyskają możliwość nieodpłatnego używania pakietu przeznaczonego dla programistów, o nazwie DreamSparks.

Zestaw programów, które Microsoft umieścił w DreamSparks, obejmuje: Visual Studio 2005 Professional Edition, Expression Studio, XNA Game Studio 2.0, SQL Server Developer Edition oraz Windows Server Standard Edition. Obecnie z wymienionych narzędzi korzysta 35 milionów uczniów w takich krajach, jak Belgia, Chiny, Francja, Niemcy, czy Wielka Brytania, jednak zamiarem Microsoftu, jest znaczne rozszerzenie oferty o kolejne państwa, w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

„Zawsze sądziłem, że do naszych technologii należy przekonywać programistów w bardzo młodym wieku. W oparciu o narzędzia Microsoftu mogą zarówno budować własne kariery, jak również tworzyć aplikacje tylko dla rozrywki i satysfakcji. Podstawy zasad tworzenia architektury systemowej oraz struktur danych, niewiele zmieniły się w ciągu 30 lat. Wiedza o tym jak wygląda dobrze napisany kod, z pewnością pozostanie wartościowa na przez kolejne trzy dekady” - stwierdził szef Microsoftu, Bill Gates.

Obecnie DreamSparks oferowany jest głównie studentom kierunków technicznych.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]