2008-02-22: Gears of War 2 pojawi się w listopadzie 2008

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 lutego 2008

Microsoft oficjalnie zapowiedział, że sequel gry Gears of War pojawi się w listopadzie 2008 r. Ta produkcja okazała się być jednym z powodów sukcesu konsoli Xbox360, w pierwszym roku jej istnienia.

Gra wyprodukowana przez firmę Epic, stała się znacznie ważniejsza, niż przewidywano. Początkowym założeniem producenta było, wypełnienie luki przed premierą Halo 3. Sukces Gears of War był spowodowany tym, że jako jedna z pierwszych gier była w stanie w pełni wykorzystać możliwości nowej konsoli. Do tej pory wielu graczy przedkłada przygody Marcusa Fenixa, bohatera GoW, nad Master Chiefa, znanego z Halo 3.

Za pomocą Gear of War 2, Microsoft chce podjąć rywalizację z Sony PlayStation 3. Na konkurencyjną konsolę pojawią się wkrótce takie gry, jak Killzone 2, LittleBigPlanet, a zwłaszcza potencjalny hit – Metal Gear Solid 4.

Jak na razie nie pojawiły się żadne screeny z nowej gry dla Xbox 360, zaś szczegóły dotyczące tego, jak będzie wyglądała rozgrywka oraz grafika, ujawniono tylko w ogólnym zarysie. Można spodziewać się poprawy aspektów wizualnych oraz nowych opcji w trybie multiplayer, dzięki czemu współdziałać będą mogli 4 gracze.

Źródła[edytuj | edytuj kod]