Przejdź do zawartości

2008-02-17: Koncert z okazji Światowego Dnia Chorego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 17 lutego 2008
Maria Kaczyńska uczestniczyła w koncercie z okazji Światowego Dnia Chorego

12 lutego 2008 r. Maria Kaczyńska uczestniczyła w koncercie z okazji Światowego Dnia Chorego zorganizowanym przez Caritas Polska i TVP2, który został objęty honorowym patronatem przez nią.

Podczas koncertu Maria Kaczyńska spotkała się z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu.

Uroczysty koncert w Sali Kongresowej zaszczycili swoją obecnością m.in. metropolita warszawski ks. arcybiskup Kazimierz Nycz, dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz oraz prezes PFRON Marian Leszczyński.

Podczas spotkania Maria Kaczyńska powiedziała m.in.:

"(...) Boli nas serce, gdy dziecko jest chore. A jeżeli jest to dziecko nie tylko chore, ale też osierocone, biedne, samotne, skrzywdzone - każdy z nas ma moralny obowiązek takiemu dziecku pomóc.

Sprawy dzieci zawsze leżały mi na sercu i cieszę się, że znalazłam się wśród tych, dla których są one równie ważne. Dlatego z całego serca proszę – walczmy o prawa tych najsłabszych, jakimi są chore dzieci. One same często są bezbronne. Pamiętajmy jak bardzo kochał je Jan Paweł II, który ten piękny dzień także dla nich ustanowił".

Galeria

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]