2008-02-15: Helsińska Fundacja Praw Człowieka pomoże pobitemu przez policję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 15 lutego 2008
N icon society.png

Wczoraj gazeta.pl poinformowała o przypadkowym wtargnięciu CBŚ do mieszkania jednego z warszawskich mieszkań. Policjanci dostali wiadomość, wg której w mieszkaniu miał znajdować się groźny przestępca. Funkcjonariusze wkroczyli do mieszkania około 6 rano. Skuli i pobili informatyka (mężczyzna doznał urazów kręgosłupa) oraz jego narzeczoną (dostała kolbą pistoletu, bo pytała się co się dzieje). Po wylegitymowaniu mężczyzny policjanci zorientowali się, że zaszła pomyłka i po czym rozkuli Piotra D. i opuścili mieszkanie. Pokrzywdzony zgłosił się do lekarza, który stwierdził urazy kręgosłupa.

Sprawą zainteresowali się przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - skontaktowali się z pobitym Piotrem D. i obiecali mu pomóc. Mężczyzna, który wcześniej wahał się, czy zgłosić skargę na policjantów, i nie wiedział, jak ma poprowadzić swoją sprawę, prawdopodobnie zdecyduje się na walkę o odszkodowanie.

Prawnicy Fundacji są zaniepokojeni narastającą falą podobnych przypadków. - Prowadzimy wiele spraw brutalnych i nieuzasadnionych zatrzymań. Na ogół ich ofiary boją się sprawy nagłaśniać.

Źródła[edytuj | edytuj kod]