2008-02-12: MSN.pl już wkrótce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 12 lutego 2008

Microsoft udostępnił wersję beta polskiej edycji znanego międzynarodowego portalu internetowego – MSN. Oficjalna premiera polskiej wersji MSN odbędzie się wiosną 2008 roku. Przy tworzeniu zawartości merytorycznej portalu Microsoft współpracuje z firmą Agora. Microsoft prowadzi dalsze prace nad rozwojem portalu i jego zawartości, rozbudowując kanały i moduły oraz poszerzając zawartość merytoryczną. Prace mają na celu stworzenie w pełni funkcjonalnego i odpowiadającego na oczekiwania polskich użytkowników produktu internetowego. W tym celu firma planuje zbierać opinie i uwagi użytkowników testowej wersji beta serwisu MSN.

Michał Kostrzewa, szef działu produktów MSN w polskim oddziale Microsoft:

Uruchamiając portal MSN w Polsce udostępniamy polskim użytkownikom bazę newsów, modułów rozrywkowych, komunikator internetowy Windows Live Messenger, darmową pocztę internetową Windows Live Hotmail i wiele innych serwisów i usług. Na tym etapie pracy nad portalem i jego zawartością cenimy sobie bardzo wszelkie napływające do nas opinie użytkowników i wykorzystamy je do stworzenia jak najlepszej i możliwie najbardziej funkcjonalnej wersji ostatecznej portalu MSN

Obecnie w portalu można znaleźć bieżące informacje z kraju i ze świata, informacje biznesowe, sportowe, prognozę pogody oraz elementy rozrywkowe. W najbliższych miesiącach Microsoft rozbuduje zawartość portalu o kolejne moduły i usługi.

Przy tworzeniu zawartości merytorycznej portalu Microsoft współpracuje z firmą Agora, która dostarcza MSN bieżący kontent merytoryczny ze swoich serwisów internetowych – informacje i newsy. Firma nawiązała również na terenie Polski współpracę ze swoimi międzynarodowymi i regionalnymi partnerami – firmami Starlounge i Foreca.

Źródła[edytuj | edytuj kod]