Przejdź do zawartości

2008-02-10: Matusiak i Łobodziński w Wiśle Kraków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 lutego 2008

Radosław Matusiak podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, chociaż wszystko wskazywało na to, że na wiosnę będzie występował w GKS Bełchatów. Jak donosi "Dziennik Łódzki", bełchatowscy działacze kilkakrotnie zmieniali swoje propozycje kontraktowe, wciąż je obniżając. Na każdą ofertę Matusiak przystawał, mając na uwadze nie tyle zarobki, co dobre przygotowanie się do mistrzostw Europy.

Ostatecznie nie doszło do porozumienia, a na grę bez pensji nie zgodzili się działacze. Ostatnie momenty negocjacji nagrywał na dyktafonie ojciec Matusiaka, a zarazem jego menadżer. W Krakowie, za 5 miesięcy gry zarobi 170 tysięcy euro.

Po sprowadzeniu Radosława Matusiaka, Wisła Kraków pozyskała Wojciecha Łobodzińskiego, którego lider Orange Ekstraklasy wykupi z Zagłębia Lubin za 400 tysięcy euro.

W Wiśle Łobodziński ma otrzymać podstawę w wysokości 160 tys. euro rocznie. Dużo więcej będzie mógł jednak zarobić za zdobycie mistrzostwa Polski, awans do Ligi Mistrzów i dzięki premiom za występy. W kontrakcie zawodnika znalazła się także klauzula na którą nalegał - kwota odstępnego w wysokości 2 mln euro.

Źródła[edytuj | edytuj kod]