2008-02-10: Euro 2008 tylko w Polsacie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 10 lutego 2008
Euro 2008

Piłkarskie mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii pokaże tylko Telewizja Polsat. W wydanym w sobotę specjalnym oświadczeniu, szefowie stacji informują, że nie udało im się dojść do porozumienia z Telewizją Polską w sprawie nabycia przez tę drugą części praw do transmisji Euro 2008.

Do spotkania przedstawicieli obu stacji, na którym notariusz miał potwierdzić wynegocjowaną wcześniej umowę na nabycie części praw, w tym wszystkich meczów Polaków, miało dojść w środę 6 lutego. W umówionym terminie nie stawił się jednak nikt z Telewizji Polskiej. W związku z tym władze Polsatu zadecydowały, że rozmowy z TVP zostają zerwane, a wszystkie mecze pokazane zostaną w Polsacie Cyfrowym. Część spotkań Euro 2008 pokaże stacja pokaże jednak w otwartym paśmie Polsatu.

Przedstawiciele telewizji publicznej twierdzą, że jest jeszcze szansa na kontynuowanie negocjacji z Polsatem. Prywatna stacja musi jednak zmniejszyć swoje żądania finansowe, bowiem zdaniem TVP, za połowę prawo pokazania połowy meczów Euro 2008 domagała się zapłaty 2/3 sumy jaką zapłaciło za cały pakiet. Telewizja publiczna oferowała sumę mniejszą, choć przekraczającą połowę wartości wszystkich meczów. Polsat odrzucił jednak tę propozycję.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]