2008-02-08: ESRB: dwukrotnie mniejszy odsetek gier dla dorosłych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 8 lutego 2008
Informatyka
Tablet mouse.svg

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org

Organizacja Entertainment Software Rating Board, przyznająca grom komputerowym kategorie, które decydują, jaka grupa wiekowa będzie mogła je kupować, ogłosiła, że liczba gier z oznaczeniem M (Mature – "dojrzali" od 17 roku życia) spadła.

„ESRB w 2007 roku oceniła najwięcej gier w historii, bo aż 1563” - powiedziała Patricia Vance. „Jest to o 22% więcej niż w zeszłym roku. 94% z tej liczby, to programy przeznaczone dla osób do 13 roku życia. Nigdy nie było też łatwiej o grę odpowiednią dla całej rodziny” - dodała.

Chociaż gry z kategorii „M” przyciągają uwagę mediów, stanowią margines, bowiem zdecydowanie dominuje kategoria „E”, czyli Everyone (dla każdego). Gry tego typu stanowią 60% wszystkich tytułów dostępnych na rynku. „Tylko dla dorosłych” to zaledwie 6% w roku 2007, podczas gdy w 2005 roku udział ten wyniósł 12%.

W najbliższych latach gry dla dorosłych na pewno nie znikną zupełnie z planów wydawniczych. Liczba wydawanych gier dla osób dojrzałych utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie, a zmniejszający się udziału w rynku związany jest z większą ekspansją innych gier.

Źródła[edytuj]