Przejdź do zawartości

2008-02-06: Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 lutego 2008

Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. W jego czasie posłowie przede wszystkim zajmą się debatą nad sytuacją w służbie zdrowia, ustaleniem składu komisji ds. zbadania nacisków na szefów służb, a także dyskusją na temat wykorzystania środków wspólnotowych.

W pierwszej kolejności Sejm zajmie się sprawami, które miały zostać poddane pracom parlamentarnym podczas poprzedniego posiedzenia, skróconego ze względu na żałobę narodową. Prezydium Sejmu podjęło wówczas decyzję o odwołaniu obrad obawiając się, że ich drażliwy charakter może zakłócić powagę żałoby ogłoszonej po katastrofie w Mirosławcu.

Dziś minister zdrowia Ewa Kopacz przedstawi informację rządu na temat służby zdrowia i planów jej reformy. Na dzień jutrzejszy zaplanowano głosowanie dotyczące składu komisji śledczej ds. nacisków na szefów służb. Do piątku włącznie Sejm zajmie się także wysłuchaniem informacji o pracy Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Głównego Inspektora Pracy za rok 2006. W piątek posłowie będą również debatowali nad wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]