2008-02-06: Paweł Zalewski założył stowarzyszenie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
N icon politics.png
środa, 6 lutego 2008

Poseł niezrzeszony Paweł Zalewski, który z końcem ubiegłego roku odszedł z PiS, założył Stowarzyszenie "Mazowsze XXI". Celem organizacji jest m.in. uruchomienie debaty programowej na temat rozwoju regionu.

Zalewski podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie, że stowarzyszenie to ma charakter ponadpolityczny i niepartyjny. "Chcemy, aby do Stowarzyszenia przyszły osoby nowe, które nie chciały zajmować się dotychczas polityką, uważały, że oferty partii politycznych nie są dla nich interesujące" – powiedział.

Poseł podając powody powołania stowarzyszenia, podkreślił, że "nadszedł czas dla obywatelskich inicjatyw, ponieważ partie polityczne nie spełniają swojej roli". Dodał, ze partie koncentrują się tylko na wrażeniu medialnym.

Oprócz Zalewskiego, w komitecie założycielskim są również: radny m.st. Warszawy Wojciech Starzyński (niezrzeszony, wcześniej PiS), radni Sejmiku Mazowieckiego Lidia Ujazdowska, Jakub Czułba, Tomasz Matuszewski, wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk, wiceprezydent Legionowa Lucjan Chrzanowski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]