2008-02-06: Kolarstwo: Koppenberg wraca do Ronde van Vlaanderen

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 6 lutego 2008
Sport
N icon sport2.png

Wzniesienie Koppenberg zostało przywrócone na trasę Ronde van Vlaanderen 2008 - podała Gazet van Antwerpen. W ubiegłym roku Koppenberg został zamieniony na Kortekeer, z powodu złego stanu podjazdu Melden.

W ciągu minionego roku, miasto Oudenaarde przeprowadziło całkowitą renowację wzniesienia na polecenie organizatorów wyścigu, którzy chcieli ponownie umieścić Koppenberg na trasie wyścigu.

"Mieliśmy umowy między różnymi instytucjami. Upewnimy się, że podczas Ronde van Vlaanderen Koppenberg będzie w dobrym stanie. To wzniesienie jest zabytkiem, z którym wiąże się mnóstwo nostalgicznych wspomnień związanych z takim historycznym wyścigiem, którym jest Ronde van Vlaanderen" - wyjaśnił organizator wyścigu Wim Van Herreweghe.

"Starsi i młodsi kolarze, tacy jak, Scott Sunderland, Serge Baguet, Kevin Hulsmans i Kevin Van Impe niedawno oglądali odnowiony Koppenberg i stwierdzili, że jest dobrze" - dodał. "Wszystkie dziury zostały naprawione, również zjazd jest pod kontrolą. Publiczność będzie wpuszczona na wzniesienie, ale z zachowaniem koniecznych środków bezpieczeństwa. Podjazd ten musi pozostać oparty na współzawodnictwie. W dodatku, przymierzamy się do tego, żeby móc także w przyszłości korzystać z tego wzniesienia" - stwierdził Herreweghe.

Koppenberg jest siódmym z siedemnastu podjazdów. Znajduje się on po przejechaniu 195 km wyścigu i na 69 km przed finiszem w Ninove. Wzniesienie jest umiejscowione po Oude Kwaremont i Paterberg, a poprzedzone przez Steenbeekdries i Taaienberg. Kortekeer, zastępca Koppenbergu z ubiegłego roku, został wykluczony z trasy 92. edycji Ronde van Vlaanderen.

Źródła[edytuj]