Przejdź do zawartości

2008-02-06: Kolarstwo: Ballan prosi o przesłuchanie przez CONI

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 lutego 2008

Alessandro Ballan poprosił o przesłuchanie go przez Włoski Komitet Olimpijski (CONI) w sprawie kontroli dopingowych przeprowadzonych w nocy 28 stycznia 2008 r.

Kontrole odbyły się podczas obozu treningowego Lampre w San Vincenzo, Włochy. 28-letni Włoch - zwycięzca Ronde van Vlaanderen 2007 - chce wyjaśnić swoją sytuację i zapobiec jakimkolwiek wątpliwościom wobec jego osoby, które mogą powstać w wyniku zaistniałej sytuacji. Ballan potwierdził dla Cyclingnews, że on i jego prawnik, Federico Cecconi, będą przesłuchani dzisiaj przez głównego prokuratora CONI Ettore Torii w Rzymie.

Kolarze i pracownicy ekipy narzekali na późną porę wizyty, która rozpoczęła się o godz. 23:00 i trwała do godz. 3:30 we wtorek rano. O nocnej kontroli zdecydował Torri, który wysłał czterech kontrolerów na obóz treningowy włoskiej drużyny ProTour. Jednakże, zgodnie z zasadami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), testy powinny zostać przeprowadzone między godz. 7:00 a 22:00.

Jak podaje La Gazzetta dello Sport, Stowarzyszenie Włoskich Kolarzy Zawodowych (ACCPI), poprosiło reprezentanta CONI o zabranie głosu podczas ich spotkania, które odbędzie się w nadchodzący piątek, 8 lutego w San Vincenzo.

Źródła[edytuj | edytuj kod]