Przejdź do zawartości

2008-02-05: Przenośne radio internetowe już w sprzedaży

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 lutego 2008
Slacker Portable

Długo oczekiwany przenośny odtwarzacz multimedialny – Slacker Portable, przenośne radio Wi-Fi, działające również offline, trafiło do sprzedaży. Nie jest to jednak zwyczajne radio internetowe, bo można w pełni dobrać według własnych upodobań odbieraną muzykę.

Slacker Radio to serwis, z którego pobierana jest muzyka do odtwarzacza. W praktyce oznacza to dwa miliony piosenek, 100 zaprogramowanych stacji oraz możliwość tworzenia własnych zestawów utworów.

Co ciekawe, muzyka pobrana strumieniowo z serwisu firmy Slacker, według zapewnień producenta, jest także dostępna offline. Każdy utwór opatrzony jest szczegółowym opisem wykonawcy. Prócz tego, użytkownik może słuchać własnych utworów, skopiowanych do pamięci urządzenia.

Pierwszy z dostępnych modeli Slacker Portable, posiada wyświetlacz LCD 4". Obsługiwane pliki dźwiękowe to na razie MP3 i WMA. Możliwe jest zsynchronizowanie stacji radiowych przez łącze sieci bezprzewodowej z komputerów z systemami Windows oraz Mac OS X. Trzy wersje urządzenia różnią się pojemnością – 2GB wystarczy na dostęp do 1500 utworów, 4GB pozwoli na odtworzenie 2500 zaś najpojemniejszy Slacker 8GB, umożliwi wybór spośród aż 4000 utworów. Każdy z odtwarzaczy posiada wydzieloną przestrzeń dyskową na dodatkowe pliki skopiowane przez użytkownika.

Za Slacker Portable trzeba zapłacić 200, 250 lub 300 dol., w zależności od wielkości pamięci. Slacker Radio jest także dostępne przez przeglądarkę w Internecie.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]