Przejdź do zawartości

2008-02-05: Pestek przekombinował: 18. Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 lutego 2008

W gminie Jonkowo w powiecie olsztyńskim odbyły się kolejne osiemnaste już Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora, organizowane przez Jarka Gułę, założyciela Centralnego Domu Qultury w Warszawie, na jego własnej łące.

Schemat przedstawiający działający kineskop. Po trafieniu w niego młotkiem, następuje implozja.
Nasze młotki idealnie się zsynchronizowały i wpadły w telewizor. Puchar zawiozę najpierw do domu, by pokazać, że taka nagroda w ogóle istnieje

—Maciej Walkowski, zwycięzca (razem z Piotrem Romanowskim) konkurencji Pal-Secam

Podczas tegorocznych mistrzostw odbywały się dwie konkurencje:

  1. Pal-Secam - czyli konkurencja polegająca na trafieniu w telewizor ustawiony na palu z odległości 10 metrów po usłyszeniu sygnału.
  2. Rzut terenowy - konkurencja polega na trafieniu w telewizor w jak najmniejszej serii rzutów, przy czym zawodnicy mają do pokonania dystans 1,5 km.

W pierwszej konkurencji wygrało dwóch zawodników: Piotr Romanowski z Godek oraz Maciej Walkowski z miejscowości Nowe Kawkowo, którzy po pierwszym rzucie zniszczyli kineskop ustawionego na palu telewizora.

Nasze młotki idealnie się zsynchronizowały i wpadły w telewizor. Puchar zawiozę najpierw do domu, by pokazać, że taka nagroda w ogóle istnieje, a potem przewiozę go do Godek i ustawię w Galerii Zwycięzców - powiedział Maciej Walkowski.

Źródłem rozwoju ludzkości jest informacja, tymczasem dostęp do środków przekazu ma tylko system, który uzurpuje sobie do nich prawo wyłączności.

—Fragment przemowy Piotra Romanowskiego


Zestaw młotków. Na zawodach były jednak wykorzystane specjalnie robione na tę okazję młotki, szczególnie w konkurencji "Rzut terenowy"

Natomiast Piotr Romanowski, przeczuwając zwycięstwo przedstawił specjalna odezwę: Źródłem rozwoju ludzkości jest informacja, tymczasem dostęp do środków przekazu ma tylko system, który uzurpuje sobie do nich prawo wyłączności. Mój udział w mistrzostwach jest wyrazem sprzeciwu przeciw temu, że wiele faktów przed nami się ukrywa. To głos przeciw systemowi. - powiedział, gdy okazało się że ze współzawodnikiem zniszczył telewizor.

W "Rzucie terenowym", mimo iż faworytem był "Pestek" z młotkiem działającym na zasadzie śmigła, konkurs wygrał Krzysztof Chmiel z Olsztyna. Młotek, którym rzucał Chmiel był wykonany przez "Pestka", który wygrywał 3 poprzednie turnieje, jednak narzędzie, które wykonał dla siebie nie było najlepsze dla tej konkurencji. Jak stwierdzili niektórzy zawodnicy: "Pestek przekombinował".

Na temat organizacji imprezy, Jarek Guła powiedział dla Gazety Wyborczej: Każdy może wziąć udział w zawodach, ale informacji o nich nie ogłaszamy, rozchodzi się pocztą pantoflową. Telewizja nie ma wstępu na tę imprezę. Mimo to, zawody były filmowane przez olsztyńskiego artystę Antka Grzybka, który chce ten materiał wykorzystać do dalszych działań.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie warmińsko-mazurskiem.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Olsztyna i Elbląga | pozostałych miejscowości