2008-02-05: Niesiołowski: Kurski jest człowiekiem bez honoru

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 5 lutego 2008

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) nazwał w TVN24 Jacka Kurskiego "człowiekiem bez honoru" ponieważ nie przeprosił on Donalda Tuska za dawanie do zrozumienia, że Platforma Obywatelska brała udział w tzw. aferze billboardowej. Posłowie PiS złożyli w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

Stefan Niesiołowski stwierdził również, że podczas obrad Prezydium Sejmu opowie się za kandydaturą Jacka Kurskiego na członka komisji śledczej w sprawie domniemanych nacisków na specsłużby za rządów PiS. "No, chyba że pojawi się jakiś argument zupełnie porażający. Jeśli nie, ja będę głosował za kandydaturą Jacka Kurskiego, która jest kandydaturą bardzo złą - człowiek nieodpowiedzialny, zakłamany, który wiele zła wyrządził. Ale jednak, mimo wszystko, to nie jest Macierewicz z tym takim czającym się wokół niego, wypełzającym spod każdego fotela i z każdego rogu spiskiem i agentem" - dodał.

Dziś w godzinach przedpołudniowych posłowie PiS zapowiedzieli, że w związku z wypowiedzią wicemarszałka złożą wniosek do Komisji Etyki Poselskiej. "Mamy nadzieję, że ciągłe wnioski, za każdym razem upominanie pana marszałka przez komisję przyniesie efekt i wicemarszałek nie będzie używał tak drastycznych i ostrych sformułowań, które obrażają polskich parlamentarzystów" - powiedział Mariusz Kamiński, rzecznik PiS.

Źródła[edytuj | edytuj kod]