Przejdź do zawartości

2008-02-04: Microsoft: potrzebna jest alternatywa dla Google

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 4 lutego 2008
Steve Ballmer
Informatyka

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org

Według zarządu firmy Microsoft, potrzebna jest wyszukiwarka internetowa stanowiąca wiarygodną alternatywę dla Google. W ten sposób między innymi, jest uzasadniana oferta przejęcia Yahoo za 44 miliardy dolarów.

Według zarządu Microsoftu, fuzja mogłaby pomóc zachować równowagę na rynku, zdominowanym obecnie przez giganta z Mountain View.

„Byłby to kolejny ważny etap rozwoju usług sieciowych firmy Microsoft. Jeśli porównać Yahoo i Microsoft – obie firmy posiadają podobną wizję usług oraz reklam w Internecie” - powiedział Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoftu. Ballmer potwierdził, że koncerny prowadziły rozmowy od 18 miesięcy. W zeszłym roku podobna propozycja fuzji została odrzucona przez zarząd Yahoo.

Microsoft i Yahoo posiadają podobne aplikacje oferujące wyszukiwanie w Internecie, pocztę oraz serwisy społecznościowe, które będą się dublować. Ballmer przyznaje, że potrzeba sporo pracy obu firm, aby wizerunek powstałej marki był spójny.

Po pojawieniu się informacji, że Microsoft chce kupić Yahoo, zarząd Google wydał komunikat, w którym można przeczytać, że oferta Microsoft to "zamach na fundamentalne cechy Internetu - otwartość i innowacyjność".

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]