2008-02-02: Era i Plus szykują się do współpracy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 2 lutego 2008
Polska
POL location map.svg

Na polskim rynku telefonii komórkowej coraz bliżej do wielkiej współpracy między dwoma dużymi graczami mobilnego rynku. Projekt współpracy Polkomtela, operatora sieci Plus i Sami Swoi, z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem Ery i Heyah, jest coraz bardziej prawdopodobny.

W połowie listopada 2007 roku pojawiły się informacje, że komórkowe sieci Plus oraz Era zastanawiają się nad wspólną walką o klienta. Współpraca miałaby polegać na współdzieleniu swoich sieci komórkowych, w celu obniżenia, nawet o kilkadziesiąt procent, wydatki na rozwój i utrzymanie. Wtedy plany były w fazie analiz. Dla klientów współpraca operatorów oznacza między innymi korzystanie z tych samych stacji bazowych, czyli polepszenie zasięgu i jakości usług.

Prezes sieci Era w wywiadzie dla branżowego miesięcznika Twoja Komórka przyznał, że Polska Telefonia Cyfrowa współpracuje z Polkomtelem nad nowym projektem, którego celem jest wspólne korzystanie z masztów. Podobno projekt zyskał już akceptację Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na razie brak większych konkretów dotyczących współpracy.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]