2008-02-02: Chełm: zwiększenie bezpieczeństwa na drogach?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 2 lutego 2008
Chełm, Rondo Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość

Na chełmskich drogach zostaną wprowadzone zmiany, które mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i pieszych.

Jedną z innowacji będzie zmiana ruchu na ul. Siedleckiej, która będzie ulicą jednokierunkową (wjazd od ul. Pocztowej). Ma to przyczynić się do zmniejszenia wypadków na skrzyżowaniu ulicy Pocztowej i Siedleckiej.

"Projekt już jest przygotowany. Zainstalowaniem znaków i pomalowaniem pasów zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Planujemy, że do końca miesiąca uda się to zrobić. Po jednej ze stron jezdni powstaną miejsca parkingowe dla mieszkańców przyległych kamienic" - poinformował Krzysztof Tomasik, dyrektor Zakładu Dróg Miejskich.

Inna zmiana będzie dotyczyła ruchu na Rondzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

"Teraz kierowcy jadący z ulicy Rejowieckiej chcąc skręcić na wiadukt musieli czekać. Zamierzamy to zmienić. Skręcający w prawo będą mieli pierwszeństwo. Zjeżdżający z ronda, będą musieli pojechać dalej lewym pasem. Tak samo jak ci, którzy wyjeżdżać będą z Alei Przyjaźni. Powstanie dodatkowy pas ruchu dla jadących prosto do Rejowieckiej" - powiedział dyrektor Zakładu Dróg Miejskich. "Chcielibyśmy na wszystkich rondach utworzyć tak zwane bezkolizyjne prawoskręty. Jednak nie na wszędzie to wystarczy. W niektórych przypadkach potrzebne będzie poszerzanie ulic, a to wiąże się z dużymi kosztami" - dodał.

Kolejne zmiany będą miały miejsce na skrzyżowaniu ulicy Podwalnej z Lubelską. Prawdopodobnie zwiększy się także liczba progów zwalniających.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości