2008-01-30: Orange Ekstraklasa w Canal+, TVP i TP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 30 stycznia 2008
Orange ekstraklasa.jpg

Mecze polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej pozostaną w rękach płatnej telewizji Canal+, która piłkarskie rozgrywki będzie pokazywała przez najbliższe trzy sezony w jakości HD. Ekstraklasa zagości także w TVP oraz dostępna będzie dla abonentów Telekomunikacji Polskiej, dla których utworzony zostanie specjalny kanał ligowy, w którym kibice będą mogli obejrzeć wszystkie mecze na żywo.

Podpisaliśmy największy kontrakt w historii polskiego sportu – cieszy się szef spółki Ekstraklasa. Zadowoleni mogą być także abonenci płatnego kanału Canal+, którzy nadal będą mogli śledzić rozgrywki polskiej Ekstraklasy.

Canal+ wygrał przetarg na prawa do pokazywania meczów ligi polskiej w sezonach 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011 - kibice obejrzą wszystkie 240 spotkania rocznie, z czego blisko 100 na żywo. Ponadto stacja uzyskała prawa do sobotniego oraz niedzielnego magazynu ligowego. Przygotuje także piątkowy magazyn zapowiadający kolejkę. Wszystkie spotkania pokazywane na żywo Canal+ zrealizuje w technologii High Definition.

Rozgrywki dostępne będą także dla klientów Telekomunikacji Polskiej, którzy w ramach usługi multipakiet tp będą mogli wykupić abonament na specjalny kanał ligowy, który planuje uruchomić Canal+. W nowym kanale na żywo transmitowane będą wszystkie mecze polskiej ligi, w Canal+ tylko trzy spotkania na żywo. Na razie dzięki Canal+ dostęp do Ekstraklasy ma zaledwie 500 tys. widzów.

Z kolei w Telewizji Polskiej będzie można obejrzeć na żywo cztery wybrane spotkania sezonu oraz cotygodniowy godzinny magazyn ligowy – w niedziele po godzinie 22.

Źródła[edytuj | edytuj kod]