2008-01-30: 85% internautów kupuje w Internecie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 30 stycznia 2008
Internet
Crystal Clear app Internet Connection Tools.svg

Według badań firmy Nielsen Online, w ciągu dwóch lat liczba osób robiących zakupy przez Internet wzrosła z 10 do 85 proc. ogólnej liczby użytkowników globalnej sieci. Według specjalistów z Nielsen, tak duży wzrost spowodowany jest głównie wpływem krajów rozwijających się, takich jak Chiny, Brazylia, Wietnam oraz Indie. Społeczeństwa tych państw dokonują zakupów na ogromną skalę.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy, aż 41 proc. rynku sprzedaży książek stanowiły zakupy w sieci, zaś w przypadku odzieży odsetek ten wyniósł 36 proc. Do innych popularnych zakupów online należą: bilety lotnicze oraz albumy z muzyką, dla których Internet stanowił odpowiednio 24 proc. i 19 proc. ogólnej wartości sprzedaży.

Jeśli chodzi o kraje wiodące prym w zakupach sieciowych, aż 99 proc. Koreańczyków korzystających z sieci kupuje w ten sposób. Kolejne miejsca zajmują Wlk. Brytania, Niemcy oraz Japonia – 97 proc.

Internet nie jest już niszą, jest to medium masowe, będące integralnym aspektem życia nowoczesnych społeczeństw - komentuje wyniki badań Jonathan Carson, prezes Nielsen Online. Trudno wręcz wskazać dziedzinę, któraby w żaden sposób nie została zmieniona przez oddziaływanie sieci.

Źródła[edytuj]