2008-01-23: IBM: nie uwolnimy OS/2

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 23 stycznia 2008

31 grudnia 2006 roku firma IBM zaprzestała wsparcia dla systemu OS/2. Jednak zwolennicy systemu starają się bronić OS/2 poprzez zbieranie podpisów pod petycją o uwolnienie całości bądź części jego kodu źródłowego. W odpowiedzi na petycję, serwis OS/2 World.com otrzymał list od wiceprezes Yvonne M. Perkins

16 stycznia 2008

pan Kim Haverblad, administrator i założyciel, OS/2 World.com Polis Larssons vag 63 21853 Klagshamn, Sweden

Drogi panie Haverblad,

Dziękuję za pański list i kontynuowanie propozycji otwarcia projektu OS/2.

Jak oświadczyliśmy w naszej odpowiedzi do pana we wrześniu 2005, w przeszłości już kilkakrotnie rozważaliśmy przejście OS/2 na Open Source, i z wielu biznesowych, technicznych i legalizacyjnych powodów zdecydowaliśmy się nie uwolnić projektu OS/2 jako Open Source.

IBM posiada różne usługi dla swoich klientów, którzy nadal potrzebują wsparcia dla OS/2, jednakże nie planujemy kontynuacji rozwijania tego produktu. IBM zaleca aby użytkownicy OS/2 rozważyli migrację na alternatywne rozwiązania, jak również posiada szeroki wybór oprogramowania i usług mających na celu pomóc w takiej migracji. Chcielibyśmy prosić, by zachęcał pan klientów którzy nadal planują migrację bądź tych którzy mają inne wymagania techniczne, by skontaktowali się z ich konsultantami IBM w celu omówienia w jaki sposób oprogramowanie i usługi mogą zostać wykorzystane.

Pozdrawiam serdecznie, Yvonne M. Perkins Wiceprezes Enterprise Platform Software

Jeden z komputerów wyprodukowanych przez IBM

Źródła[edytuj | edytuj kod]