2008-01-23: "Wygraj z rakiem" - kampania prowadzona przez młodzież

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 23 stycznia 2008

Od połowy grudnia 2007 r. trwa akcja "Wygraj z rakiem". Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych.

Grupka licealistów z okolic Krosna (podkarpackie) rozpoczęła swoją akcję od uruchomienia strony internetowej www.wygrajzrakiem.pl oraz stworzenia spotu dla ich kampanii, który można znaleźć na ww. stronie. Na stronie akcji można znaleźć także informacje na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Oprócz spisu badań które można wykonywać, znajduje się tam m.in. kurs samobadania piersi (dla kobiet) i jąder (dla mężczyzn).

Uczniowie ZSP nr 5 w Krośnie, którzy tworzą grupę numer 7, działają również na terenie swoich gmin. Do połowy stycznia przeszkolili już około 1000 uczniów liceów i gimnazjów. Na stworzoną przez nich stronę weszło ok. 65 000 osób, a spot kampanii obejrzało ok. 8 000 internautów.

Na terenie kilku miast i miejscowości, z pomocą aptekarzy, pracowników przychodni zdrowia oraz lekarzy, uczniowie tworzący akcję roznieśli 5 000 ulotek na temat badań profilaktycznych i nowotworów.

Autorzy kampanii sygnalizują Polakom jak ważne jest badanie się i nie lekceważenie żadnych niepokojących objawów. Chcą również zmienić nastawienie ludzi do tematu chorób nowotworowych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości