Przejdź do zawartości

2008-01-12: PiS wybrało wiceprezesów i Komitet Polityczny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 12 stycznia 2008
Zbigniew Ziobro

12 stycznia 2008 r. Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości dokonała wyboru trzech wiceprezesów partii, sekretarza generalnego oraz czterech członków Komitetu Politycznego.

Wiceprezesami zostali:

Sekretarzem generalnym wybrano Jarosława Zielińskiego.

"Na czele staje nowe, odmłodzone prezydium. Cel jasny, jak piękne jest dziś słońce nad Warszawą. Ruszamy po władzę. Wszyscy wiceprezesi mają równą pozycję" - powiedział Zbigniew Ziobro.

Natomiast Mariusz Kamiński stwierdził, że "PiS staje się partią szeroką, centroprawicową, i to nowe otwarcie zapewni nam zwycięstwo w następnych wyborach. Dzisiejsze posiedzenie Rady Politycznej i skład Komitetu jasno pokazuje, że PiS nie jest wąską formacją. Byłoby dziwne, gdyby absolutni nowicjusze byli wybrani. A pani Natalli-Świat i pan Ziobro nie byli wcześniej związani z Porozumieniem Centrum. To otwarcie na elektorat umiarkowany, centrowy, wielkich miast. Ziobro to sztandarowa postać, wybitny polityk i świetny minister, dlatego został kandydatem. Byłoby czymś niezrozumiałym, teraz, gdy jest przedmiotem ataków, gdybyśmy odwrócili się od niego. Jest wręcz przeciwnie, stajemy murem za Ziobrą, będziemy go bronić".

Członkami Komitetu Politycznego wybrano: Jacka Kurskiego, Wojciecha Szaramę, Pawła Kowala i Krzysztofa Tchórzewskiego.

Zastępcami członków zostali: Adam Hofman, Tomasz Dudziński, Leonard Krasulski, Marek Suski, Mariusz Błaszczak i Marek Opioła. Sekretarzem Komitetu wybrano Marka Opiołę.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]