Przejdź do zawartości

2008-01-11: Prezydent RP zwołał Radę Gabinetową

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 11 stycznia 2008
Lech Kaczyński

9 stycznia 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, podczas spotkania z mediami w Pałacu Prezydenckim, poinformował o zwołaniu Rady Gabinetowej.

Podczas wystąpienia powiedział:

„W ostatnich dniach, a nawet tygodniach, sprawy służby zdrowia bardzo ambarasują naszą opinię publiczną. To jest jedna z najważniejszych spraw dzisiejszej Polski. To jest sprawa, która z jednej strony interesuje bardzo liczną, z natury rzeczy, grupę pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników, a z drugiej strony interesuje pacjentów, czyli całe społeczeństwo.

Zdaję sobie sprawę, że problemy służby zdrowia są niezmiernie trudne, że mamy tutaj do czynienia z różnego rodzaju sprzecznymi interesami. Przede wszystkim mamy jednak do czynienia z podstawowym interesem - interesem związanym z najwyższą wartością, jaką jest ludzkie zdrowie i życie oraz z drugą wartością, jaką jest solidarność społeczna.

Jest jasne, że w warunkach z jakimi dziś mamy do czynienia, także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zajmuje się tymi kwestiami. Chciałbym, żeby ten problem był rozwiązywany na poziomie ponad politycznym, żeby w możliwie najmniejszym stopniu był uwikłany w polityczny konflikt, żeby w jego rozwiązaniu wzięły udział możliwie wszystkie strony.

Z tego też względu postanowiłem, po raz pierwszy w okresie trwania gabinetu Pana Premiera Donalda Tuska, zaprosić jego i innych członków Rady Ministrów na posiedzenie Rady Gabinetowej, którą zwołuję w poniedziałek, 14 stycznia o godzinie 11:45, zgodnie z artykułem 141 Konstytucji.”

Źródła

[edytuj | edytuj kod]