2008-01-10: Chlebowski: „Jeśli intencje prezydenta okażą się szczere...”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 10 stycznia 2008


Na kilka godzin przed rozpoczęciem konsultacji z prezydentem Zbigniew Chlebowski, szef PO, wyraził swoje obawy względem intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z którego inicjatywy wyszły dzisiejsze spotkania.

"Chcemy dowiedzieć się, czy intencje prezydenta Lecha Kaczyńskiego są rzeczywiście szczere. Nie reagował bowiem, kiedy za poprzedniej ekipy były strajki pielęgniarek" - powiedział.

"Moje wątpliwości i uwagi wynikają z tego, że w sytuacji, kiedy był kryzys w służbie zdrowia, szpitalom groziła ewakuacja i życie pacjentów było zagrożone, prezydent nie zabrał głosu, nie wystąpił z żadną inicjatywą. Teraz, kiedy nie ma kryzysu w służbie zdrowia, tylko czeka nas reforma, prezydent reaguje" - podsumował swoje poglądy Chlebowski w TVN24. "Niektórzy politycy – tu przychylę się do słów Donalda Tuska - powinni zamilknąć w tych trudnych dla służby zdrowia czasach. Wielkim cynizmem jest twierdzenie prezesa PiS, że Polaków trzeba złupić podwyższeniem składki zdrowotnej. Służba zdrowia musi być zreformowana, a nie zasilana kolejnymi środkami z kieszeni podatników" - dodał.

Pomimo wielu krytycznych słów Chlebowski gotowy jest współpracować z prezydentem. "Jeśli intencje prezydenta okażą się szczere i prawdziwe, i wesprze on reformę zdrowia, to będę bardzo usatysfakcjonowany" - powiedział

Źródła[edytuj]