2007-12-30: Zachodniopomorskie: tańsze bilety na kolej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 30 grudnia 2007

Już za 2 dni (od 1 stycznia 2008 r.) mieszkańcy i turyści korzystający z pociągów regionalnych w województwie zachodniopomorskim zapłacą taniej za bilety.

Według nowego cennika, opłaty będą mniejsze nawet o 33% na wybranych trasach. Oferta pod nazwą "Połączenie w dobrej cenie" ma zachęcić pasażerów do przesiadki z busów na pociągi na najbardziej popularnych trasach w województwie. Na przykład bilet na trasie ze Szczecina Głównego do Świnoujścia stanieje o 4 zł - z obecnych 17 zł do 13 zł.

Kolej regionalna w województwie zachodniopomorskim przeżywa renesans od przełomu 2006 i 2007 r., kiedy wprowadzono w aglomeracji szczecińskiej tańsze bilety, zwiększono częstotliwość kursowania pociągów i wprowadzono łatwe do zapamiętania godziny odjazdów. Później wprowadzono także połączenia "poimprezowe" w weekendy po godz. 3:00 w nocy do Gryfina i Stargardu.

Takie działania oraz zakupione kilka lat wcześniej autobusy szynowe przyczyniły się (według danych Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych) do wzrostu ilości pasażerów o 28,5% w 2007 r. w porównaniu do 2006 r. - to największy wzrost w całym kraju.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Wikinews
Zachodniopomorskie
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości