Przejdź do zawartości

2007-12-30: Sylwestrowy szał przed telewizorem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 30 grudnia 2007

Podczas ostatniego wieczoru 2007 roku między największymi nadawcami – TVN, Polsatem i TVP2 - rozegra się największa sylwestrowa walka o widza. Wymienione stacje będą transmitowały koncerty z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd organizowane na świeżym powietrzu. Specjalne pozycje przygotowały także stacje muzyczne oraz informacyjne.

Tegoroczny sylwester na antenie telewizji TVN będzie pierwszym, kiedy stacja będzie transmitować zabawę sylwestrową na świeżym powietrzu. W poprzednich latach stacja w trakcie sylwestrowej nocy emitowała filmy. Od 22 do 1 pokaże warszawską imprezę – "Zakochaj się w Warszawie", prosto z centrum miasta. Na scenie wystąpią m.in.: The Jet Set, T.Love, Tatiana Okupnik, Feel, Kasia Kowalska, Lady Pank, September, Blog 27, Bracia oraz uczestnicy programu "You Can Dance – Po prostu tańcz". O północy odbędzie się pokaz pirotechniczny zsynchronizowany z muzyką i oprawą świetlną. Podczas programu widzowie będą mogli wygrać samochody. Zabawę poprowadzą – Dorota Wellman oraz Marcin Prokop.

Telewizja Polsat przeprowadzi transmisję sylwestrowej zabawy prosto z krakowskiego rynku, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Sylwestrowa Moc Przebojów". Transmisja w Polsacie rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa aż do trzeciej w nocy. Podczas koncertu usłyszeć będzie można popularne piosenki ostatnich kilku dekad w wykonaniu m.in. takich gwiazd, jak: Shakin' Stevens, Boney M, Lou Bega, Budka Suflera, Justyna Steczkowska, Urszula, Czerwone Gitary, Golec uOrkiestra, Edyta Górniak (zaśpiewa piosenki z nowego krążka) oraz Szymon Wydra & Carpe Diem i Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Koncert poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Katarzyna Sowińska, Agata Młynarska, Darek Maciborek oraz Maciek Dowbor.

W telewizyjnej Dwójce od 20.55 do 1 w nocy będzie pokazywany koncert, który odbywać się będzie na wrocławskim rynku. Transmisja została podzielona na części co umożliwi telewizji wyświetlenie bloków reklamowych. Na scenie wystąpią: Doda, zespół Perfect, Kayah, Paweł Kukiz, Stachursky, Natalia Kukulska, Velvet, Basshunter. Wieczór poprowadzą: Grażyna Torbicka i Krzysztof Skiba. Podczas imprezy członkowie kabaretu Łowcy.B będą komentować zagraniczne i rodzime imprezy sylwestrowe oglądane przez nich w telewizji.

Przygotowania do sylwestrowego wieczoru w muzycznym kanale VIVA Polska rozpoczną się już od godzin popołudniowych. Między 14 a 21 wyemitowana zostanie "Lista 1500sto900", czyli lista przebojów wszech czasów, na które przez ostatnie tygodnie głosowali widzowie stacji. Sylwestrowy mix teledysków rozpocznie się od godziny 21.

Muzyczno-interaktywny wieczór sylwestrowy w 4Fun.TV rozpocznie się od godziny 21 i potrwa do białego rana. Jednak wcześniej, w niedzielę i poniedziałek - 30 i 31 grudnia 2007 roku – między 17 a 19 "Top 50" czyli lista najczęściej zamawianych w 2007 roku przez widzów stacji teledysków.

Sylwestrowy wieczór na antenie muzycznej telewizji VH1 rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do 5 rano. Widzowie mogą liczyć na wiele tanecznych hitów w wykonaniu takich gwiazd jak Jennifer Lopez, Madonny czy Enrique Iglesiasa.

"Mix sylwestrowy" na antenie młodzieżowej telewizji MTV Polska rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do trzeciej w nocy.

TVN 24 na sylwestrową noc proponuje specjalne wydanie programu Szkło Kontaktowe pod nazwą "Sylwester ze Szkłem Kontaktowym". Emisja rozpocznie się o godzinie 21.30 i potrwa do Nowego Roku.

Także informacyjno-publicystyczna telewizja Superstacja przygotowała specjalny program sylwestrowy między 22 a 1. Kamery Superstacji m.in. w Warszawie i na Mazurach będą podpatrywać jak bawią się Polacy.

O godzinie 0.40 telewizyjna Jedynka wyemituje satyryczny program "Szopka prasłowiańska – szopka noworoczna 2007". Reżyserem jest Janusz Zaorski, a autorami Marcin Wolski i Marek Majewski. Wśród parodiowanych postaci będzie m.in. Agnieszka Kublik, dziennikarka Gazety Wyborczej, która od dawna ujawnia nieprawidłowości panujące w mediach publicznych – Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]