Przejdź do zawartości

2007-12-29: Phil O'Donnell nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 29 grudnia 2007

Dziś podczas meczu Scottish Premier League rozgrywanego pomiędzy Dundee United F.C. a Motherwell F.C. zmarł Phil O'Donnell. Był on od 5 lat kapitanem Motherwell F.C. i występował na pozycji pomocnika.

Do śmierci doszło gdy piłkarz szedł w kierunku ławki rezerwowych ponieważ miał być zmieniony. Nagle przewrócił się. Reanimowano go przez 5 min. a następnie przewieziono do szpitala.

"Niestety muszę potwierdzić tę bardzo smutną wiadomość, że Phil zmarł. Nie znamy przyczyn śmierci. Wydarzyła się prawdziwa tragedia, brak mi słów" - poinformował Bill Dickie, prezes Motherwell F.C.

Natomiast Mark McGhee, trener drużyny, w której występował O'Donnell powiedział, że "Nic więcej się nie liczy w tym dniu. Jesteśmy wstrząśnięci i łączymy się w bólu z rodziną Phila, jego żoną i małymi dziećmi. Zapewnimy rodzinie Phila tyle wsparcia ile będzie potrzebować".

Piłkarz po raz pierwszy wystąpił w Scottish Premier League w 1990 roku również z drużyną Motherwell F.C. Rok później jego zespół zdobył Puchar Szkocji, gdzie podczas finałowego meczu 18-letni wówczas O'Donnell strzelił bramkę (Motherwell F.C. - Dundee United F.C. 4:3).

W 1994 roku trafił do Celtic F.C. Został kupiony przez ten klub za 1,75 miliona funtów. Również w 1994 roku wystąpił w kadrze narodowej Szkocji, która rozgrywała mecz ze Szwajcarią. W Celticu F.C. grał 5 lat, rozegrał 89 meczów i strzelił 16 bramek. Następnym klubem, w którym występował był angielski Sheffield Wednesday F.C. Grał tam do 2003 roku, rozegrał 20 meczów i nie strzelił ani jednej bramki. W styczniu 2004 roku został kapitanem Motherwell F.C. gdzie zagrał w 77 meczach i zdobył 8 bramek.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]