2007-12-23: 8 lutego Tusk pojedzie do Rosji?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polityka
N icon politics.png
niedziela, 23 grudnia 2007

Polskie Radio podało, że na 8 lutego planowana jest wizyta premiera Donalda Tuska w Rosji. Oficjalne źródła rządowe nie potwierdzają tej informacji i powtarzają, że data nadal nie jest znana.

Dziennikarze powołują się na informacje od szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka, który powiedział m.in., że "nic nie jest jeszcze pewne, ale wyjazd jest możliwy". Jednak rzecznik rządu Agnieszka Liszka w Radiu Zet zaprzeczyła tej informacji. Zdaniem rzecznik, rząd nie ustalił dokładnej daty planowanej wizyty w Moskwie i w najbliższym czasie nie będzie ona znana.

Wizyta Tuska w Rosji będzie pierwszym spotkaniem tak wysokich rangą polityków obu państw od ponad trzech lat, gdy w 2005 roku prezydent Rosji Władimir Putin gościł na obchodach 60. rocznicy wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. "Rząd Donalda Tuska, który działa od miesiąca, uczynił znacznie więcej dla stosunków polsko-rosyjskich niż poprzedni rząd przez dwa lata" - powiedział niedawno Siergiej Jastrzembski, doradca prezydenta Rosji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]