2007-12-21: Poprawka zabezpieczeń przeglądarki Internet Explorer spowodowała zawieszanie się programu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
piątek, 21 grudnia 2007

Wprowadzona w ubiegłym tygodniu poprawka zabezpieczeń przeglądarki Internet Explorer, uniemożliwiła korzystanie z programu, wielu użytkownikom jego najpopularniejszej wersji 6.

Problem pojawił się w programie IE 6, uruchomionym na systemie Windows XP. Błąd sprawił, że przeglądarka zawiesza się w wielu sytuacjach, m.in. w trakcie próby drukowania wyświetlanych stron internetowych.

Wkrótce po wprowadzeniu uaktualnienia zabezpieczeń, fora wsparcia technicznego Microsoftu zostały zasypane skargami klientów zgłaszających wadliwie działające oprogramowanie.

W wiadomości opublikowanej na stronie Microsoft Security Response Center, firma przyznała, że istnieje problem w działaniu aplikacji. „Trwają badania zgłoszonych problemów, występujących na systemach z zainstalowanym Cumulative Security Update przeglądarki Internet Explorer” - brzmiało oświadczenie Microsoftu. Sprawa dotyczy szczególnie komputerów posiadających system Windows XP z dodatkiem Service Pack 2.

Próbą rozwiązania zaistniałej sytuacji, było opublikowanie przez producenta artykułu, w którym podawany jest szereg rozwiązań dla zgłoszonych problemów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]