2007-12-21: Jakubowska uniewinniona

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 21 grudnia 2007

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie Leszka Millera Aleksandry Jakubowskiej.

Jakubowska została uniewinniona od zarzutu bezprawnej zmiany projektu ustawy medialnej.

Z wyroku sądu zadowolony jest były premier Leszek Miller. Stwierdził, że "oskarżenie było absurdalne" a "prokuratura ośmieszyła się stawiając zarzuty o uniemożliwianie prywatyzacji TVP".

"W związku z dzisiejszym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Pani Aleksandry Jakubowskiej, Prokurator Generalny Zbigniew Ćwiąkalski polecił prokuraturze złożenie apelacji od tego wyroku. W chwili obecnej nie można ustosunkować się do wyroku, gdyż nie zostało jeszcze sporządzone pisemne uzasadnienie" - zakomunikowało ministerstwo sprawiedliwości.

"Jestem zadowolona z wyroku. Miałam zarzut związany z tym, że jako urzędnik państwowy broniłam interesów Skarbu Państwa. Gdyby urzędnicy byli za to w Polsce karani, czas by się stąd wyprowadzić. To wskazówka dla innych, że warto o to walczyć, oczywiście w granicach prawa, dlatego bardzo się cieszę" - powiedział po ogłoszeniu wyroku Aleksandra Jakubowska.

Jakubowska odpowiadała za przekroczenie uprawnień i bezprawne dokonanie w marcu 2002 r. zmian w ustawie taki sposób, że prywatyzacja telewizji regionalnej byłaby niemożliwa. Według prokuratury, rząd dopuścił możliwość prywatyzacji TVP Regionalnej za zgodą ministra skarbu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]