2007-12-21: Gilowska złoży mandat poselski?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 21 grudnia 2007

Telewizja TVN24 dowiedziała się, że Zyta Gilowska zamierza złożyć mandat poselski, a Prawo i Sprawiedliwość temu zaprzecza.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez dziennikarzy TVN24, już tydzień temu Zyta Gilowska spotkała się w tej sprawie z Jarosławem Kaczyńskim. Sprawa jej rezygnacji z mandatu była też poruszana na posiedzeniu komitetu politycznego PiS.

Jednak rozpoczynając dzisiejszą konferencję prasową sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński zaprzeczył "medialnym doniesieniom" o rezygnacji Gilowskiej z mandatu. Brudziński dodał, że "nigdy podczas komitetu politycznego PiS nie była omawiana kwestia jej rezygnacji z mandatu poselskiego".

"Z naszych informacji wynika, że pani Zyta Gilowska jest po prostu chora, a kiedy powróci do zdrowa, będzie aktywnym członkiem klubu" - poinformował Mariusz Kamiński, rzecznik klubu PiS. Podobnie stwierdził Jarosław Kaczyński: "Jedyny wzgląd jaki wchodzi w grę, to wzgląd zdrowotny".

Natomiast opozycja jest innego zdania. Stefan Niesiołowski z PO powiedział, że Gilowska "miała po prostu dość tego towarzystwa". "Widać, że PiS się rozpada" - stwierdził Grzegorz Napieralski z LiD.

Źródła[edytuj | edytuj kod]