2007-12-20: Kraków: NEC Display Solutions na „Mars Festiwal”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 20 grudnia 2007
Mars atmosphere.jpg

Multimedialne prezentacje oraz filmy promocyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej i NASA można było oglądać na monitorze NEC Display Solutions, podczas odbywającego się niedawno w Krakowie "Mars Festiwalu". Firma NEC Display Solutions jako partner imprezy, wsparła organizatorów wypożyczając im wielkoformatowy model NEC MultiSync® 4610.

Monitor został zaprojektowany specjalnie pod kątem ciągłego wyświetlania obrazu, co sprawdza się przy prezentacji różnych informacji na dużych przestrzeniach targowych, w holach hotelowych i centrach handlowych, a także na lotniskach czy dworcach kolejowych. Goście „Mars Festiwalu” mieli okazję oglądać materiały promocyjne agencji NASA, udostępnione specjalne na tę okazję przez konsulat USA, w formacie 46 cali.

Podczas popularno – naukowego spotkania dyskutowano o polskich pomysłach na podbój Marsa oraz zasadności polskich aspiracji w dziedzinie załogowej eksploracji kosmosu. Mars Society Polska jest oddziałem stowarzyszenia The Mars Society, które ma na celu doprowadzenie do załogowej misji na Marsa oraz promocję idei jego badań. Naukowcy od wielu lat poszukują śladów życia na Marsie. Polskim wkładem w podbój Marsa jest m.in. MPV, czyli hermetyczny pojazd wyprawowy, budowany właśnie z myślą o przyszłych lotach na Czerwoną Planetę. Na festiwalu można było także spotkać Błażeja Błażejowskiego, który jako jedyny polski paleontolog uczestniczył w symulacji życia na Marsie, organizowanej przez Mars Society na arktycznej wyspie Devon, w północnej Kanadzie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
POL województwo małopolskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości