Przejdź do zawartości

2007-12-19: Arsène Wenger: Łukasz Fabiański jest wartościowym zawodnikiem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 19 grudnia 2007

Menedżer Arsenalu Londyn Arsène Wenger oznajmił, że we wtorkowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej z Blackburn Rovers szansę występu otrzyma Łukasz Fabiański.

Francuski szkoleniowiec podkreślił, że liczy na dobry występ piłkarzy, aspirujących o grę w pierwszej jedenastce Arsenalu.

"Zawodnicy, którzy nie zagrali w niedzielę z Chelsea, otrzymają okazję do pokazania się we wtorek" - stwierdził. Wenger uważa, że jego podopieczni będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. "Może któryś z nich przekona mnie do siebie i "wskoczy" do podstawowej jedenastki" - mówił trener Arsenalu.

Wenger wypowiedział się również na temat bramkarza reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego. "Łukasz jest wartościowym zawodnikiem z olbrzymimi umiejętnościami. Jest obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, jest bardzo sprawny. Cenię go za też dużą inteligencję" - powiedział Wenger. "Dla mnie Łukasz już walczy o miejsce w pierwszym składzie, inni bramkarze ćwiczą z nim i nawet oni dziwią się, jak jest dobry" - stwierdził trener.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]