2007-12-18: Piotr Kosmala ogłosił skład ekipy Action-Uniqa na sezon w 2008 r.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 18 grudnia 2007

Piotr Kosmala ogłosił skład swojej ekipy na sezon w 2008 roku. Z uwagi na fakt, iż w nadchodzącym sezonie grupa ta będzie występowała na szczeblu kontynentalnym, skład zespołu został zmniejszony do dziewięciu kolarzy. W zespole pozostała większość zawodników tworzących trzon ubiegłorocznej drużyny. Pojawi się także dwóch nowych, doświadczonych kolarzy.

W przyszłorocznym składzie ekipy, która w poprzednim sezonie startowała pod szyldem Action-Uniqa, znajdą się zwycięzca niedawno zakończonego Tour of Hainan i aktualny lider UCI Asia Tour Robert Radosz, czwarty kolarz ubiegłorocznego Tour de Pologne Marek Rutkiewicz, czołowy góral ekipy Bartosz Huzarski, drugi kolarz tegorocznej ProLigi U-25 Błażej Janiaczyk, Piotr Chmielewski, Marcin Osiński oraz reprezentant Ukrainy Denis Kostyuk. Zespół Piotra Kosmali wzmocnią również: Wojciech Pawlak (trzeci w klasyfikacji końcowej tegorocznej ProLigi) oraz sprinter Marcin Gębka, mający na swoim koncie kilka etapowych zwycięstw na polskich szosach. Obaj kolarze przeszli z byłego zespołu Pro Continental z grupy Andrzeja Domina Dynatek, kompletując tym samym ostateczny skład zespołu.

Dyrektor sportowy ekipy zdradził także, że w nadchodzącym sezonie do dotychczasowych sponsorów firm Action i Uniqa dołączy kolejny podmiot, który zostanie sponsorem tytularnym grupy. Kosmala nie zdradził nazwy owego sponsora, jednak uchylił rąbka tajemnicy i mówiąc, że jest to firma, która już współpracowała kiedyś z jego ekipą.

Źródła[edytuj | edytuj kod]