2007-12-18: Koncert zespołu The Cure w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 18 grudnia 2007
Cure photo.jpg
The Cure
Europejska trasa The Cure

18 lutego 2008r. w warszawskim Torwarze i 19 lutego 2008r. w katowickim Spodku zagra brytyjska grupa rockowa The Cure. Koncert będzie wspomagany przez grupę 65 Days of Static.

Grupa The Cure została założona w 1976 roku w Crawley przez Roberta Smitha jako Easy Cure. W 1978 roku zespół zmienia nazwę na The Cure zdobywając coraz większą popularność w całej Wielkiej Brytanii. Początkowo muzyka zespołu opierała się na założeniach punk rocka, lecz z biegiem czasu grupa wykształciła swój własny styl, który często kojarzony jest z gatunkami new wave, post punk i cold wave. W 1979 zespół odniósł kolejne sukcesy - zdobycie ogromnej popularności w Londynie występując na scenie w towarzystwie Joy Division i Siouxsie and The Banshees oraz wydanie debiutanckiego albumu – Three Imaginary Boys. Rok 1981 to intensywna praca nad materiałem na kolejny, trzeci studyjny album – Faith. W lata 90. The Cure wkraczało jako gwiazda. Grupa The Cure należy do najbardziej charakterystycznych, trudnych do zaszufladkowania, a przy tym długotrwałych zjawisk na scenie rockowej.

Zespół promując The Cure planował początkowo zagrać w Polsce jesienią 2004, jednakże planowana druga część trasy koncertowej (w tym występ w Polsce) została odwołana, co tłumaczono zmęczeniem muzyków, i przełożona na pierwszą połowę 2005 roku.

The Cure pracują nad nowym albumem, który ukaże się na wiosnę 2008 roku. W lutym i marcu 2008 roku zespół będzie koncertował w Europie. 6 października na Download Festival swoją nieoficjalną premierę miał utwór z najnowszego albumu noszący tytuł "Please Project", natomiast 22 października podczas występu w Meksyku utwory "A Boy I Never Knew" oraz "Don't Say Anything".

Obecny skład zespołu to :

  • Robert Smith - śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe
  • Jason Cooper - perkusja
  • Simon Gallup - gitara basowa
  • Porl Thompson - gitara, instrumenty klawiszowe

Źródła[edytuj | edytuj kod]