Przejdź do zawartości

2007-12-17: Kempa: opublikować podsłuchy CBA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 17 grudnia 2007


Najnowszy "Newsweek" donosi, że CBA nagrało rozmowę, w której ówczesna wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa mówi do ówczesnego dyrektora szpitala Marka Durlika: "ustawimy prokuratorów i sprawę się umorzy". Posłanka domaga się teraz publikacji podsłuchów i odpiera zarzuty.

Kempa przesłała do PAP oświadczenie w którym nazywa te doniesienia pomówieniami i insynuacjami. Przyznaje, że kontaktowała się z Durlikiem, bo w tym czasie w szpitalu MSWiA leczona była jej matka. Sam Durlik również potwierdził "Newsweekowi", że rozmawiał z ówczesną wiceminister o jej matce i przy okazji spytał ją, co CBA robi w szpitalu.

Wplątanie ją w sprawę doktora G. nazywa "haniebnym i nieuprawnionym atakiem" oraz próbą powstrzymania jej przed głoszeniem poglądów dotyczących m.in. krytycznej oceny obecnej działalności ministerstwa sprawiedliwości. Jej zdaniem obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski uwikłał się w kolejny konflikt interesów. Posłanka, powołując się na media, napisała, że nowy rząd zmienił stanowisko wobec skargi, złożone przez Mirosława G. w Trybunale w Strasburgu. Beata Kempa wskazuje, że za G. osobiście poręczył prof. Andrzej Zoll, którego posłanka nazywa w swoim oświadczeniu "doradcą" ministra Ćwiąkalskiego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]