2007-12-17: Jest decyzja w sprawie Stadionu Narodowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 17 grudnia 2007
Stadionu X-lecia

Minister sportu, Mirosław Drzewiecki ogłosił dzisiaj, że nowy Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu X-lecia. Na obiekcie tym planowany jest mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę.

Minister sportu i turystyki razem z Michałem Borowskim przedstawicielem Spółki Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o., firmy odpowiedzialnej za wykonanie projektu ogłosili, że Stadion powstanie w niecce starego Stadionu X-lecia. Główne obawy, które były zawiązane z tą inwestycją to strach czy niecka wytrzyma i czy pod stara budowlą nie znajdują sie niewybuchy z II wojny światowej.

"Budowa stadionu w niecce oznacza niewiele większe ryzyko niż na błoniach, a zaletą takiego umiejscowienia jest wpisanie stadionu w krajobraz i pozostawienie 10 hektarów dla innych inwestycji wokółstadionowych. To decyzja na która wszyscy czekaliśmy – powiedział Mirosław Drzewiecki.

Dziś miało miejsce podpisanie ostatecznej umowy między Konsorcjum JSK Architekci Sp. z o.o ze Spółką Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o. Wstępna koncepcja powinna być znana do 31 stycznia, a prace nad nowym obiektem mają rozpocząć się we wrześniu przyszłego roku.

"Do 31 stycznia powinniśmy poznać wstępną koncepcję obiektu, a później architekci rozpoczną pracę nad detalami technicznymi i właściwym projektem" - poinformował Drzewiecki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości