Przejdź do zawartości

2007-12-13: Rynek DVD będzie rósł?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 grudnia 2007

Najnowsze badania rynku nagrywarek i odtwarzaczy DVD wskazują, że liczba sprzedawanych magnetowidów sięgnie 264,7 miliona w 2012 roku. Powodem nieustającego boomu, jest dalszy rozwój technologii, zwłaszcza tych dotyczących HD DVD.

Według raportu opublikowanego przez Global Industry Analysts, rynek magnetowidów DVD jest zdominowany przez Europę oraz Daleki Wschód (szacunkowo w 2007 r. – 75,4% udziału w światowym rynku). Popularność tego typu urządzeń będzie w dalszym ciągu rosła szczególnie w rejonach, które nie posiadają dobrze rozwiniętej sieci telewizji kablowej, na przykład w Europie.

Ponadto, jak zapowiadają specjaliści, społeczności rynków rozwijających się, znacznie zwiększą swoje zapotrzebowanie na odtwarzacze DVD. Tak stało się w Chinach, które już dziś są uważane za interesujący obszar sprzedaży odtwarzaczy DVD. Tymczasem popyt na odtwarzacze w USA i Japonii może zacząć spadać. Raport przewiduje jednak, że rynek droższych nagrywarek DVD, pozostanie zdominowany przez Japonię (obecnie jej udział sięga 38,5%) oraz Europę Zachodnią.

Źródła[edytuj | edytuj kod]