Przejdź do zawartości

2007-12-13: Aleksy II chce aby Putin był premierem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 grudnia 2007
Aleksy II
Wszelako znając Władimira Władimirowicza od wielu lat, mogę zaświadczyć, że na jego działalność nigdy nie wpływała żądza zaszczytów i poczucie dumy. On ofiarnie, wiernie i bezgranicznie służył Ojczyźnie, służył Rosji

—Aleksy II, patriarcha Moskwy


Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II zaapelował do Władimira Putina, by zgodził się zostać premierem Rosji.

W specjalnym orędziu pokazanym przez telewizję NTV Aleksy II powiedział, że "będzie wielkim dobrem dla Rosji, jeśli pojawi się taka para - nowy prezydent i Władimir Władimirowicz, który da swoją zgodę". Następnie dodał, że "w ten sposób zabezpieczony zostanie ten kurs, który w ciągu ośmiu lat wcielał w życie Władimir Władimirowicz" oraz, że "w tym czasie Rosja zmieniła się nie do poznania - tak bardzo zaczęto się z nami liczyć w światowej wspólnocie. Myślę jednak, że dla dobra Rosji, dla dobra narodu, krok ten poczynić trzeba. Sądzę też, że bezgraniczna miłość do Ojczyzny pomoże poczynić ten ofiarny, zdecydowany krok".

Władimir Putin poparł w poniedziałek kandydaturę Dmitrija Miedwiediewa w wyborach prezydenckich w marcu 2008 roku. Ten zaproponował Putinowi stanowisko premiera, jeśli on zostanie prezydentem. Putin nie wypowiedział się jeszcze na temat tej propozycji.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]