2007-12-06: Warszawa: wypadek przy skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i Wspólna Droga

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 6 grudnia 2007
Skrzyżowanie ul. Grochowskiej i Wspólna Droga, godz. 15:11, utrudnienia w ruchu
Skrzyżowanie ul. Grochowskiej i Wspólna Droga, godz. 15:06, karetki zabierają rannych

6 grudnia 2007 roku tuż przed godz. 15:00 w Warszawie przy skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i Wspólna Droga miał miejsce wypadek drogowy. Zderzyło się Daewoo Tico z Audi. Ranny został również pieszy. Audi zablokowało tory tramwajowe. Przybyłe na miejsce służby ratownicze miały problem z usunięciem samochodu z torów ponieważ jego uszkodzenie groziło wybuchem.

Ruch tramwajowy już został przywrócony.

"Mieszkam tuż przy skrzyżowaniu Grochowskiej i Wspólnej Drogi. Co tydzień (minimum) jest tam wypadek. Jeżeli nasze miasto coś z tym nie zrobi to nic się nie zmieni. Jest to jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Zawsze wypadek ma miejsce jak ktoś skręca z Grochowskiej w lewo w Wspólną Drogę, bądź zawraca na skrzyżowaniu. Jeżeli służby zlikwidowałyby możliwość skrętu w lewo we Wspólną Drogę założę się, że wypadki zmalałyby o jakieś kilkadziesiąt procent na tym skrzyżowaniu" - stwierdziła na forum Gazety Wyborczej jedna z mieszkanek Grochowa.

Pojawiły się też głosy za nielikwidowaniem skrętu w lewo na wyżej wymienionym skrzyżowaniu. Jedna z osób odwiedzających Wikinews stwierdziła, że: "Sensownym rozwiązaniem problematycznego skrzyżowania ul. Wspólna Droga i Grochowskiej byłoby zainstalowanie sygnalizatora świetlnego oddzielnego dla kierowców skręcających w lewo. Byłoby to bezkolizyjne rozwiązanie, ponieważ aktualnie na tym samym zielonym sygnale kierowcy śpiesząc się przejeżdżają skrzyżowanie a przepustowość dla skrętu w lewo to zaledwie 3 samochody. Przy tak natężonym ruchu z naprzeciwka zawsze istnieje ryzyko wypadku. Likwidacja możliwości skrętu w lewo nie jest dobrym wyjściem, ponieważ przez kolejnych kilka kilometrów są zakazy skrętu w lewo, więc odcięty byłby dostęp do ul. Szaserów na bardzo długim odcinku".

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości