Przejdź do zawartości

2007-12-05: Polityk PO podejrzewany o korupcję

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 5 grudnia 2007

Działacz Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie i burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński - wg doniesień "Rzeczpospolitej" - jest podejrzewany przez prokuraturę o korupcję. Dziennikarze gazety dotarli do biznesmena, który opowiadał, jak dał burmistrzowi łapówkę.

"Rzeczpospolita" napisała, że członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Piotr Czubiński, jako burmistrz Kraśnika od 1996 roku miał brać łapówki od biznesmenów branży budowlanej.

- Dałem łapówkę Piotrowi Czubińskiemu, burmistrzowi Kraśnika. Wstyd mi teraz okropnie, ale ratowałem swój zakład - powiedział dziennikarzom anonimowy kraśnicki przedsiębiorca z branży budowlanej. Gazeta podała, że biznesmen zeznawał już w tej sprawie przed prokuraturą.

Firma owego biznesmena 6 lat temu była na skraju bankructwa. Przedsiębiorca opowiadał jak kolega z branży udzielił mu rady, by poszedł do burmistrza z łapówką, to umorzy mu ciążący nad nim podatek.

- Weszliśmy we trzech. Dwóch - w tym ja - dało łapówkę w wysokości kwartalnej raty podatku. Pieniądze zwinięte były w rulon. Czubiński schował to do kieszeni i powiedział: Chyba trzeba wam pomóc. Trzeci nie miał forsy, nie dostał umorzenia. Kaca moralnego miałem okropnego. Rok później było to samo. Wtedy dałem już mniej - dodał.

Podejrzewany o przyjęcie łapówki polityk Platformy Obywatelskiej nie przyznaje się do winy. Sprawą zajęli się już policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją w Lublinie. Gazeta podała, że przeszukano już gabinet Czubińskiego, zabezpieczono jego komputer, notatnik i telefon komórkowy. Zażądano także dokumentów dotyczących umorzenia podatków i zatrudnienia pracowników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]