2007-12-04: Andrzej Pogorzelski zastępcą wiceprokuratora generalnego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 4 grudnia 2007

Były szef warszawskiej prokuratury okręgowej Andrzej Pogorzelski zastąpi Jerzego Engelkinga na stanowisku zastępcy prokuratora generalnego.

Jak dowiedziała się PAP, w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski miał zwrócić się do premiera Donalda Tuska z prośbą o odwołanie Engelkinga i powołanie Pogorzelskiego na jego miejsce. Według "Newsweeka", prokurator krajowy Marek Staszak potwierdził już doniesienia PAP.

Obecny zastępca prokuratora nie cieszy się zaufaniem swojego zwierzchnika. Gazeta Prawna podała, że "Ćwiąkalski miał liczyć na to, że Engelking odejdzie sam. Już po objęciu urzędu podkreślał, że stracił zaufanie do prokuratora, przypominając multimedialną konferencję prasową, w trakcie której Engelking udowadniał, że były szef MSWiA Janusz Kaczmarek spotkał się w hotelu Marriott z biznesmenem Ryszardem Krauze".

Sprawą Engelkinga zajęła się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Ma ona zbadać czy naruszył on ustawę o ochronie danych osobowych, gdy na wspomnianym spotkaniu ujawnił podsłuchy rozmów Kaczmarka, byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

Źródła[edytuj]