Przejdź do zawartości

2007-12-01: Festiwal Kabaretu 2007 – zapowiedź

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 1 grudnia 2007

Już w najbliższą środę, 5 grudnia, w Zielonej Górze rozpocznie się III Festiwal Kabaretu. Impreza potrwa 5 dni, do niedzieli, 9 grudnia. Jej organizatorem jest Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe.

Program[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna inauguracja Festiwalu rozpocznie się o godz. 18.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50, która będzie główną areną występów. Oprócz samego otwarcia na widzów czeka także Kabaret Teatr Absurdu „Żżżżż” w reżyserii Władysława Sikory. O godz. 22.00 w ramach imprezy towarzyszącej Festiwalowi w klubie Kawon obejrzeć będzie można film Zamknięci w Celuloidzie.

Drugi dzień Festiwalu będzie jednocześnie pierwszym dniem prawdziwych, ocenianych przez obserwatorów, zmagań. O godz. 18.00 w auli Uniwersytetu wystąpią kabarety Dno, Limo oraz Magda Mleczak. O godz. 22.00 w Klubie Uniwersyteckim Gęba odbędzie się Playback Show, a o tej samej porze w Kawonie eksperyment sceniczno-kabaretowy Nieustający skecz-sztafeta.

Kabaret Ani Mru Mru

W piątek od godz. 18.00 wystąpią: Stado Umtata, Kabaret NaPad oraz Artur Andrus. O godz. 22.00 w Gębie będzie można uczestniczyć w Kabaretowym Karaoke, a o tej samej godzinie w Kawonie w wieczorze liryczno-kabaretowym Piosenka mojego życia.

Sobota będzie ostatnim dniem ocenianych występów. O godz. 17.00 w auli Uniwersytetu zaprezentują się kabarety: Ani Mru Mru, Hrabi oraz Ireneusz Krosny. Wcześniej jednak, o godz. 14.00 w Zajeździe Pocztowym przy ul. Jedności 78-80, odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Miecugowem, współautorem książki „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu”. O godz. 21.00 w auli UZ rozpocznie się serial improwizowany na żywo Spadkobiercy. Ostatnim wydarzeniem sobotniego wieczoru będzie wręczenie srebrnej i kilku brązowych statuetek Ericha von Patisonha.

Niedziela to dzień przeznaczony na występy kabaretów z Zielonej Góry. Na scenie zobaczymy twórców związanych z Uniwersyteckim Klubem „Gęba”: Babeczki z Rodzynkiem, Ciach, Hlynur, Hrabi, Jurki, Made In China, Słuchajcie oraz Magdę Mleczak.

Relacje z Festiwalu obejrzeć będzie można w programie Dzień dobry TVN.

Obserwatorzy[edytuj | edytuj kod]

Loża Ekspertów 2005

Na tegorocznym Festiwalu funkcję obserwatorów, decydujących o końcowych rezultatach i rozstrzygnięciach, pełnić będą dwa ciała: Kapituła Statuetki i Loża Ekspertów.

W skład Kapituły Statuetki wejdą reprezentanci świata kabaretów: Justyna Weight (kabaret Cegła), Maciej Michalski (kabaret To Za Duże Słowo), Krzysztof Szubzda (konferansjer) oraz dwie osoby wylosowane z publiczności. Lożę Ekspertów stworzą: Zofia Merle, Stanisław Tym i Władysław Sikora.

Zdaniem samych organizatorów Festiwalu:

Statuetka nie jest nagrodą za wartość programu – lecz wyrażeniem podziwu, szacunku lub zazdrości wobec obdarowanego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

link= W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
z Festiwalu Kabaretu