2007-11-30: Sean Taylor nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 30 listopada 2007
Sean Taylor

Sean Taylor, rozpoczynający karierę safety drużyny Washington Redskins występującej w lidze futbolu amerykańskiego, zmarł we wtorek rano wskutek ran odniesionych podczas strzelaniny, która miała miejsce w jego domu w Miami.

Ubolewamy nad tym, że życie tak młodego człowieka musiało zakończyć się tak szybko.

—Pedro Taylor, ojciec Seana

Policja w Miami odpowiedziała na telefon alarmowy wykonany przez dziewczynę Taylora ok. godz. 7:45 czasu polskiego (1:45 czasu lokalnego w Miami) w poniedziałkowy ranek. Według słów rzecznika prasowego policji w Miami-Dade: "Zgodnie z ustaleniami wstępnego śledztwa, wygląda na to, że ofiara została postrzelona we własnym domu przez włamywacza. Do tej pory nie znamy jego tożsamości."

Roger Goodell, komisarz ligi NFL, powiedział: "Z głębi serca łączymy się z rodziną, przyjaciółmi i kolegami z drużyny Seana oraz całym klubem Redskins. To straszliwa tragedia pociągająca ze sobą stratę młodego człowieka opuszczającego tak wielu ludzi usiłujących zrozumieć to, co się stało. NFL pozostaje w bliskim kontakcie z klubem Redskins by zapewnić mu oraz całej rodzinie Seana wszelką potrzebną pomoc. Pracujemy także nad ustaleniem wszystkich faktów mających związek z tą tragedią."

Goodell dodał także, że wszystkie 32 kluby NFL uczczą pamięć zmarłego.

W zeszłym sezonie Taylor wybrany został do Pro Bowl, meczu gwiazd zawodowej ligi NFL; w obecnym sezonie zajmował 2. miejsce w klasyfikacji na największą liczbę przechwytów ze średnią 5 przechwytów/mecz.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]