2007-11-27: Wmurowanie kamienia węgielnego pod Klinikę „Budzik”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 27 listopada 2007
Kamien wegielny Klinika Budzik 2007 (04).jpg
Kamien wegielny Klinika Budzik 2007 (09).jpg

26 listopada 2007 r. Maria Kaczyńska wzięła udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Klinikę „Budzik”, której budowa była inicjatywą Fundacji Ewy Błaszczyk, „AKOGO?”, i którą Prezydentowa objęła honorowym patronatem.

Klinika „Budzik” jest pierwszą placówką w Polsce przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka, w której będą leczone i rehabilitowane dzieci po najcięższych urazach mózgu nawet do półtora roku po wypadku według indywidualnego programu, który zostanie ustalony wspólnie przez lekarzy, rehabilitantów i rodziców. W przyszłości Kliniki „Budziki” maja być również wybudowane w innych miastach Polski.

Uroczystość rozpoczęła się odczytaniem Aktu Erekcyjnego, który poświęcony przez księży Wojciecha Drozdowicza i Jerzego Banaka został następnie wmurowany przez Marię Kaczyńską w towarzystwie m.in. Ewy Błaszczyk, Macieja Piróga Dyrektora Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, Bożeny Walter Prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, a także przedstawicieli zespołu architektów kliniki: Jacka Bolechowskiego oraz Wojciecha Kielskiego.

Podczas uroczystości Fundacja „AKOGO?” nadała Marii Kaczyńskiej tytuł honorowy „Anioła Kliniki Budzik”.

Galeria[edytuj]

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości