2007-11-21: Eksplodująca bateria Nokii w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 21 listopada 2007

W Polsce zanotowano pierwszy przypadek eksplozji telefonu komórkowego marki Nokia, który został wyposażony w wadliwą baterię. Telefon wybuchł podczas ładowania i spowodował szkody materialne w mieszkaniu.

W połowie sierpnia 2007 roku koncern poinformowała o wadliwych bateriach w wybranych modelach telefonów, które mogą się przegrzewać ze względu na zwarcie w czasie ładowania. Jedna z nich eksplodowała niedawno w jednym z tarnowskich mieszkań.

Dziennik Polski opisał przypadek swojego dziennikarza, który posiadał telefon wyposażony w feralną baterię o czym wcześniej - we wrześniu - poinformował producenta i oczekiwał wymiany wadliwej baterii. Teraz już nie ma co wymieniać bo z telefonu zostały tylko szczątki.

Według dziennika bateria w telefonie wybuchła podczas ładowania. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał, ale eksplozja spowodowała straty m. in. okopcony sufit, nadpalony dywan i fragment parkietu. Producent zapewnia, że to pierwszy przypadek tego typu w Polsce. Producenci zapewniają, że przypadek ten zostanie poddany ekspertyzie.

Problem dotyczy baterii BL-5C produkowanej przez japoński koncern Matsushita Battery Industrial Co., Ltd. od grudnia 2005 do listopada 2006 roku. Fabryki opuściło łącznie 46 milionów sztuk baterii.

Źródła[edytuj | edytuj kod]