2007-11-20: Marcinkiewicz szefem komitetu organizacyjnego EURO 2012

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 20 listopada 2007


Jak donosi "Dziennik", były premier Kazimierz Marcinkiewicz ma objąć funkcję szefa komitetu organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

"Będę brał udział w organizacji Euro 2012, ale jeszcze nie wiem, w jakim charakterze. Rozmawiałem już o tym wstępnie z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim" - powiedział Marcinkiewicz. Dodał także, że w tym celu może zrezygnować z pracy w Londynie.

Ostateczna decyzja o tym, czy Marcinkiewicz będzie pełnić tą funkcję zależy od Donalda Tuska. Pozytywnie o byłym premierze wypowiada się obecny minister sportu Mirosław Drzewiecki a także była minister Elżbieta Jakubiak.

"Marcinkiewicz na pewno będzie brał udział w organizacji Euro. Marcinkiewicz jest waleczny, a to najlepsza rękojmia, by współorganizował ten wielki projekt" - stwierdził Mirosław Drzewiecki.

"To kandydatura dość prowokacyjna, ale... Z całą pewnością, jeśli chodzi o kwestie PR i promocji - a to przecież szalenie ważne - Kazimierz Marcinkiewicz jest bardzo dobrą osobą. A jeśli chciałby podjąć się wielkiej pracy przeprowadzenia Euro 2012 i poświęcić cały swój czas na taką pracę, to ja temu przyklaskuję" - powiedziała Elżbieta Jakubiak.

Kazimierz Marcinkiewicz obecnie sprawuje funkcję w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Nie ukrywał też, że po wyborach otrzymał od PO propozycję wejścia do rządu. Jednak odmówił, ponieważ chce dokończyć swoją misję, która kończy się w maju 2008 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]