2007-11-19: Tusk: poniedziałek Dniem Radości Narodowej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 19 listopada 2007

"Uroczyście ogłaszam poniedziałek Dniem Radości Narodowej. Awans do Mistrzostw Europy 2008 to historyczny moment" - powiedział dziennikowi "Fakt" Donald Tusk. W specjalnym komentarzu dla gazety premier wyraził swoje zadowolenie z sukcesu polskich piłkarzy.

"Spodziewałem się, że to będzie trudny mecz. Rywal nie miał nic do stracenia, Belgowie grali więc na luzie. I dlatego na początku polskim zawodnikom szło tak ciężko. Ale po pierwszym kwadransie już czułem, że nie będzie źle. Z minuty na minutę widziałem coraz lepszą grę w wykonaniu naszej drużyny" - dodał Donald Tusk.

Tusk stwierdził, że Euzebiusz Smolarek wykazał się podczas gry szczególną intuicją a Jacek Krzynówek mocnym strzałem. Zwrócił on również uwagę na grę Macieja Żurawskiego oraz Radosława Sobolewskiego. Ten ostatni odznaczył się wg niego dużą walecznością. "Ogromną nagrodę dałbym Arturowi Borucowi za wspaniałą obronę rzutu wolnego przy stanie 0:0. Piłka zmierzała niemal w samo okienko. Ta parada była fenomenalna!" - stwierdził.

"Teraz będziemy patrzeć na polską drużynę pod kątem tego, co zrobi na boiskach w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku. Mistrzostwa Europy nieprzypadkowo uważane są za najtrudniejszy turniej piłkarski, bo poziom jest niezwykle wysoki. Ja kibicuję naszym piłkarzom z całych sił" - podkreślił Donald Tusk.

Również Lech Kaczyński wyraził swoje zadowolenie z wygranej polskiej drużyny. 17 listopada 2007 roku bezpośrednio po zwycięskim meczu Minister Michał Kamiński Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP przekazał osobiście gratulacje awansu do finałów mistrzostw Europy od Lecha Kaczyńskiego trenerowi Leo Beenhakkerowi oraz polskim piłkarzom.

Źródła[edytuj]